• Polski
 • English
 • Biuro KRAPKOWICE

  Pon.-Czw. 10-18; Pt. 8-16

  tel. 77 466 11 52

  Biuro OPOLE

  Pon.-Pt. 10.00-18.00

  tel. 77 444 44 70

  KRAPKOWICE Office

  Mon.-Thurs. 10-18; Fri. 8-16

   tel. 77 466 11 52

  OPOLE Office

  Mon.-Fri. 10.00-18.00

  tel. 77 444 44 70

  Media o nas

  Rozmowa z dyrektorem Centrum Języków Obcych Bizneslingua, panią dr Katarzyną Tracz-Krupą

  BIZNESLINGUA
  Do każdego podchodzimy indywidualnie

  Pani Katarzyno, rynek szkół językowych w Opolu wydaje się dosyć ciasny. W jaki sposób się na nim wyróżnić, co decyduje o wyjątkowości właśnie oferty Bizneslingua?

  Naszą siłą jest przede wszystkim indywidualne podejście do każdego ze słuchaczy. Oferujemy kursy językowe „szyte na miarę”, idealnie dopasowane do indywidualnych oczekiwań. Na podstawie analizy potrzeb szkoleniowych, staramy się zaproponować najbardziej odpowiedniego lektora i optymalną usługę – to doceniają nasi klienci. Przywiązujemy dużą uwagę do jakości naszych kursów, praktyka pokazuje, że kto raz rozpoczął naukę w naszej szkole, zostaje z nami na dłużej.

  Nazwa Bizneslingua sugeruje, że oferta skierowana jest wyłącznie dla biznesu…

  Tak było na początku naszej działalności – zaczęliśmy od obsługi firm i instytucji województwa opolskiego. Obecnie prowadzimy kursy zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Maluchów uczymy pierwszych słów w języku obcym, natomiast maturzystów przygotowujemy do najważniejszego egzaminu. Proponujemy kursy rożnego rodzaju, na wszystkich poziomach zaawansowania – przygotowujące do egzaminów, biznesowe, specjalistyczne, zarówno indywidualne jak i grupowe. Krótko mówiąc – jesteśmy w stanie uczyć każdego, niezależnie od wieku, czy stopnia zaawansowania.

  Proszę powiedzieć coś więcej na temat kadry prowadzącej zajęcia.

  Nasza kadra to zespół przeszło dwudziestu profesjonalnych nauczycieli, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Mamy w zespole między innymi lektorów z USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec i innych krajów. Zajęcia odbywają się w tzw. systemie „tandem teaching” – tą sama grupę prowadzi na zmianę dwóch lektorów, jeden z Polski, drugi z zagranicy. Taki sposób nauczania daje najlepsze rezultaty

  Najtrudniej chyba uczy się dzieci?

  To wymagający uczniowie, ale mamy na to sposób. Niewielkie grupy umożliwiają każdemu dziecku aktywny udział w lekcjach, a nauczycielowi na bardzo indywidualne podejście do uczniów. Nauka odbywa się w dużym stopniu poprzez zabawę. Na lekcjach panuje przyjazna i sympatyczna atmosfera, a naukę ułatwiają nowoczesne, dostosowane do potrzeb dzieci podręczniki i pomoce naukowe.

  Co możecie zaproponować młodzieży i odbiorcom dorosłym?

  Przede wszystkim kursy ogólne z języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego i hiszpańskiego a nawet holenderskiego. Kursy te nastawione są na wszechstronny rozwój wszystkich sprawności językowych – pisania, mówienia, słuchania, i czytania, niezbędnych do porozumiewania się w języku obcym we wszystkich sytuacjach codziennych i zawodowych. Podczas zajęć wykorzystywane są różnorodne metody i techniki nauczania. Szczególny nacisk kładziemy na komunikację, aby nasi słuchacze nie bali się wykorzystywać nabytych umiejętności w praktyce.

  Proszę powiedzieć coś więcej na temat oferty skierowanej do firm i instytucji.

  Mamy bardzo rozbudowaną ofertę szkoleń z języka angielskiego i niemieckiego. Szkolenia obejmują trzy fazy. W pierwszej, przygotowawczej fazie zapoznajemy się z oczekiwaniami osób zlecających oraz samych uczestników, oceniamy poziom zaawansowania słuchaczy i uzgadniamy ostateczny format szkolenia. Potem przechodzimy do fazy realizacji – dobieramy materiały szkoleniowe, prowadzimy szkolenie i na bieżąco monitorujemy postępy. Trzecia faza to kontrola efektów – przeprowadzamy testy końcowe, wydajemy opinie lektorów, certyfikaty i przedstawiamy ofertę kontynuacji szkolenia. Tak wygląda to w dużym skrócie. Proponujemy kursy obejmujące porozumiewanie się w zakresie słownictwa ogólnego, a także bardziej specjalistyczne – Business English i Wirtschaftsdeutsch , umożliwiające zdobycie umiejętności poprawnego i płynnego porozumiewania się w oparciu o konteksty i tematy z różnych dziedzin biznesu.
  W ofercie dla firm proponujemy również konwersacje, programy indywidualne oraz lekcje na żądanie – dla wszystkich którzy nie mają czasu lub możliwości uczestnictwa w bardziej regularnych zajęciach, albo potrzebują stałego kontaktu z danym językiem.

  Szkoła uczestniczy w realizacji projektów unijnych związanych ze szkoleniami – proszę powiedzieć coś więcej na ten temat.

  W tym momencie realizujemy bardzo atrakcyjny projekt dla mikro- i małych przedsiębiorstw. Jego celem jest podnoszenie kwalifikacji pracowników tego typu firm, poprzez bezpłatną naukę języków – angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, włoskiego i holenderskiego. Pracownicy firm mogą zgłaszać się samodzielnie, bądź za pośrednictwem pracodawcy, delegującego ich na szkolenia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam do kontaktu z naszą szkołą, to naprawdę świetna szansa na podniesienie swoich kwalifikacji, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

  Niedawno zmieniliście swoją siedzibę, gdzie teraz można Was znaleźć?

  Szkoła mieści się na ulicy Ozimskiej 63a w Opolu. W nowej siedzibie, oprócz sal lekcyjnych, nawiązujących wystrojem do różnych miejsc w Europie, znajduje się kafejka internetowa i kącik dla dzieci. Sale są wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny, a w całym obiekcie jest sieć internetowa. Naszym słuchaczom serwujemy pyszną kawę i herbatę. Już wkrótce zapraszamy na dni otwarte szkoły, podczas których będzie można zwiedzić siedzibę i szczegółowo zapoznać się z naszą ofertą.

  Bizneslingua Centrum Języków Obcych
  ul. Ozimska 63 A, tel. 77 444 44 70
  www.bizneslingua.pl
  info@bizneslingua.pl

  Kevin Aiston – gwiazda programu „Europa da się lubić” – odwiedza Bizneslinguę.

  Radio Opole z dnia 14 maja 2011 r. – wywiad red. Anny Herok

  Fragment audycji Unia Bez Tajemnic – Radio Plus (z 21 maja 2011), w którym jest rozmowa z Kevinem Aistonem.

  Otwórz rozmowę

  Wywiad z Kevinem

  Jak skutecznie i szybko nauczyć się języka obcego, a także paru słów o kuchni angielskiej, pożarach i o tym, co nas łączy z Brytyjczykami mogliśmy się dowiedzieć z wywiadu redaktora Mariusza Jarzombka z Nowej Trybuny Opolskiej z najbardziej znanym strażakiem w kraju.
  Odtwórz część 1 →
  Odtwórz część 2 →

  Telewizja Opole w Bizneslingua

  Na początku lutego 2012 Bizneslingua gościła dziennikarzy z TVP Opole, którzy przeprowadzili wywiad z Jorgiem Thoele oraz byli jego gośćmi podczas zajęć z języka niemieckiego. Emisja materiału 14 lutego 2012 w TVP Opole o godzinie 19.10 oraz w TVP Katowice 13 lutego o godzinie 17.

  Warsztaty wielkanocne w Nowinach Krapkowickich

  10 kwietnia 2012 w lokalnym tygodniku Nowiny Krapkowickie nr 1/2012 ukazał się artykuł o naszych warsztatach wielkanocnych.

  Bizneslingua w Tygodniku Krapkowickim

  „W dniu 26.05.2015 w „Tygodniku Krapkowickim” ukazał się artykuł o naszej szkole „ CENTRUM JĘZYKÓW OBCYCH BIZNESLINGUA W KRAPKOWICACH-OTMĘCIE ZE WSPARCIEM Z OXFORDU”.