• Polski
 • English
 • Biuro KRAPKOWICE

  W okresie wakacyjnym
  Pn-Pt 9.00-17.00

  tel. 77 466 11 52

  Biuro OPOLE

  W okresie wakacyjnym
  Pn-Pt 8.00-16.00

  tel. 77 444 44 70

  KRAPKOWICE Office

  During the summer
  Mon-Fri 9.00-17.00

   tel. 77 466 11 52

  OPOLE Office

  During the summer
  Mon-Fri 8.00-16.00

  tel. 77 444 44 70

  Lektorzy

  2.stephen-branigan

  Stephen Branigan

  Irlandczyk, ukończył studia licencjackie (z wyróżnieniem) z dyplomem Business Studies oraz Edukacji z komponentem lingwistycznym na The Open University w Wielkiej Brytanii. W 2004 roku otrzymał certyfikat TESOL uprawniający go do nauczania języka angielskiego jako języka obcego. W 2011 roku zdobył stopień magistra w zakresie edukacji również na Open University. W 2013 roku ukończył specjalistyczny kurs CELTA na Uniwersytecie Cambridge. Jest certyfikowanym egzaminatorem University of Cambridge, posiadającym uprawnienia egzaminatora FCE, KET Uniwersytetu Cambridge. Posiada 10-letnie doświadczenie praktyczne w zarządzaniu w biznesie zdobyte w Irlandii oraz 7 lat doświadczenia w nauczaniu zarówno Business jak i General English. Od 2005 roku zawodowo zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Polsce. Od kilku lat uczy wymagających klientów indywidualnych i biznesowych w Polsce. Zna francuski, i polski na poziomie komunikatywnym. Jego pasją są konie, z powodzeniem startował i wygrywał zawody jeździeckie na najwyższym poziomie w Irlandii, nadal znajduje czas, aby jeździć konno w Polsce.

  eoin-mchugh

  Eoin Mchugh

  Związany z Bizneslingua Centrum Języków Obcych od 2009 roku. Irlandczyk, absolwent Limerick School of Professional Studies, z dyplomem Marketing Institute of Ireland. W 2009 uzyskał kwalifikacje TEFL. Przez ostatnie 12 lat pracował w zarządzaniu procesami produkcyjnymi. Ma duże doświadczenie w nauczaniu pracowników różnych narodowości różnorodnych procesów technologii produkcji. W Bizneslingua prowadzi zajęcia z General i Business English głównie dla podmiotów korporacyjnych.

  aneta-piechnik

  Aneta Piechnik

  Absolwentka filologii hiszpańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz handlu zagranicznego Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Aktualnie studentka filologii włoskiej. Zna język angielski, francuski oraz portugalski. Ma 5-letnie doświadczenie w nauczaniu języka hiszpańskiego. Dodatkowo ukończyła kurs metodyczny uprawniający do nauczania języka hiszpańskiego. Latem 2007 roku Aneta pracowała jako specjalista ds. zakupów w hiszpańskim przedsiębiorstwie importowym w Grenadzie. Od 2010 roku związana z Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Opolu. Posiada uprawnienia pilota wycieczek. Uwielbia europejskie kino. W wolnym czasie chętnie zasiada w fotelu i czyta książki lub spotyka się z przyjaciółmi. Lubi Opole i nie chciałaby się stąd wyprowadzać, chociaż czasami wyjeżdża stąd na krócej lub dłużej, bo jej prawdziwą pasją są podróże.

  6.marek-cimek

  Marek Cimek

  Dyrektor metodyczny w Bizneslingua. Absolwent Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Opolu i Filologii wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Opolskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu  języka angielskiego dzieci, młodzieży i dorosłych w gimnazjum oraz  liceum ogólnokształcącym w Gogolinie. Praktykę językową zdobył podczas 3-letniego pobytu w USA. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania oraz z geografii w edukacji a następnie uczył tego przedmiotu w klasach dwujęzycznych. Nauczanie to dla niego pasja i hobby. Jego motto zawodowe „na naukę nigdy nie jest za późno” oraz „poznaj kultury innych narodów poprzez ich język”.

  7.marcin-ralko

  Marcin Ralko

  Absolwent Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Opolu – specjalność język angielski. Od 2003 roku uczy języka angielskiego w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W 2011 roku uzyskał stopień nauczyciela mianowanego. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych na różnych poziomach zaawansowania. Prywatnie lubi sport oraz podróże.

  9.iuliia-tsiruk

  Iuliia Tsiruk

  Absolwentka National University of Ostroh Academy z dziedziny filologii angielskiej oraz romańskiej. Praktykę językową nabyła podczas pobytu w USA w latach 2009 i 2010. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych, w różnych przedziałach wiekowych z języka angielskiego, francuskiego oraz rosyjskiego. W wolnym czasie lubi podróżować, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi oraz otwierać dla siebie nowe horyzonty w różnych dziedzinach życia.

  Beata Rimpler

  Beata Rimpler

  Absolwentka Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Opolskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu translatoryki na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 10 lat lektor języka niemieckiego w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu. Zajmuje się nauczaniem języka niemieckiego w zakresie ogólnym, biznesowym oraz specjalistycznym na wszystkich poziomach zaawansowania. Posiada uprawnienia jako egzaminator TELC, TOEIC oraz WIDaF Basic. Lubi spędzać wolny czas przy dobrym filmie. Ponadto bardzo chętnie zajmuje się ogrodnictwem.

  Iwona Wyszyńska

  Iwona Wyszyńska

  Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Opolskiego, od ponad 20 lat wykładowca w Studium Języków Obcych Politechniki Opolskiej, od 10 lat lektor języka angielskiego w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego ogólnego, języka biznesu jak również języka specjalistycznego. Specjalizuje się w nauczaniu młodzieży i osób dorosłych. Uczestnik wielu kursów szkoleniowych w kraju i za granicą (letni kurs dla nauczycieli języka angielskiego w Limerick w Irlandii w ramach programu Socrates Grundtvig).

  Małgorzata-Pleszczyńska

  Małgorzata Pleszczyńska

  Absolwentka filologii angielskiej Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Opolu oraz Absolwentka Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Opolskiego.
  Doświadczenie językowe zdobywała podczas 4 letniego pobytu w Londynie, gdzie w London Study Centre zdała egzaminy językowe Uniwersytetu Cambridge. Od 20 lat pracuje z młodzieżą w gimnazjum i liceum. Od 6 lat uczy wiedzy o społeczeństwie w języku angielskim w klasach dwujęzycznych. Prywatnie uwielbia podróże, latem Tatry.

  Alicja Wiśniewska

  Alicja Wiśniewska

  Absolwentka filologii angielskiej Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Opolu oraz Uniwersytetu Opolskiego pierwszego i drugiego stopnia o specjalności Literaturoznawstwa, Literatury Brytyjskiej oraz Translatoryki. Jest również egzaminatorem Cambridge oraz przygotowuje swych uczniów do egzaminów YLE, KET, PET, FCE, CAE, CPE oraz IELTS. Co więcej, przygotowuje również swoich kursantów do egzaminu dojrzałości. Ponadto, specjalizuje się w tzw. „Business English” i „Medical English”. Posiada ponad szesnastoletnie doświadczenie w nauczaniu zarówno indywidualnym jak i grupowym. Obecnie pracuje także w Liceum Ogólnokształcącym nr 6 w Opolu. W życiu stawia na dobrą komunikację międzyludzką oraz rozwój osobisty i zawodowy. Jej pasją są podróże i dlatego już blisko osiem lat jest pilotem wycieczek krajowych i zagranicznych.

  Damian-Gacek

  Damian Gacek

  Absolwent Uniwersytetu Opolskiego, gdzie ukończył studia licencjackie na kierunku filologia angielska specjalizacja: język hiszpański oraz magisterskie z zakresu literatury brytyjskiej. Obecnie kontynuuje studia licencjackie na kierunku English in Public Communication. Posiada doświadczenie powiązane z marketingiem oraz tłumaczeniami. Prywatnie interesuje się podróżami oraz literaturą. Jego pasją jest pisanie. W wolnych chwilach zajmuje się tworzeniem tekstów o różnorakiej tematyce, z których kilka doczekało się publikacji.

  10.rafal-bratkowski

  Rafał Bratkowski

  Doświadczenia związane z językiem angielskim zbiera od 25 lat. Po wieloletnim pobycie w Wielkiej Brytanii powrócił do Polski i w lipcu 2010 uzyskał certyfikat CPE. Wcześniej, będąc w kraju, nauczał w szkołach podstawowych i gimnazjalnych w Lublińcu. Obecnie kontynuuje studia na Uniwersytecie Opolskim na wydziale filologii angielskiej. W czasie wolnym gra na gitarze, pianinie, harmonijce ustnej. Ulubiona literatura to angielska powieść wiktoriańska Ch. Dickensa i Williama M. Thackeraya.

  11.tomasz-gawlas

  Tomasz Gawlas

  Absolwent filologii germańskiej na Uniwersytecie Opolskim. Od 2003 roku nauczyciel języka niemieckiego w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Posiada stopień nauczyciela mianowanego. W wolnych chwilach oddaje się sportowym zamiłowaniom, spędza czas przy dobrej książce oraz ogląda zwycięskie potyczki polskiej reprezentacji.

  12.radoslaw-zielonka

  Radosław Zielonka

  Absolwent Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Opolu oraz Akademii Humanistycznej w Łodzi, obecnie pracuje jako nauczyciel w szkole podstawowej. Ma doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i dorosłymi. Prowadzi zarówno zajęcia indywidualnej jak i zajęcia grupowe na rożnych poziomach zaawansowania. Może pochwalić się wysokim poziomem zdawalności egzaminów u swoich kursantów. Interesuje go muzyka, sztuka i sport. W wolnym czasie gra na gitarze.

  brygida-czekala

  Brygida Czekała

  Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydziału Filologicznego Instytutu Filologii Germańskiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu muzyki oraz języka niemieckiego w gogolińskich szkołach podstawowych i gimnazjum. Koordynuje wymianę młodzieży gimnazjum z partnerską szkołą w Kirchen – Betzdorf. Bardzo lubi podróże, szczególnie wycieczki górskie. Gra na fortepianie, gitarze i organach.

  16.anna-steinhoff-okon

  Anna Steinhoff-Okoń

  Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Opolu oraz studiów magisterskich z zakresu filologii germańskiej na Uniwersytecie Opolskim. Od trzynastu lat uczy języka niemieckiego. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobyła w szkole podstawowej, a obecnie jest nauczycielem w Zespole Szkół Zawodowych w Krapkowicach. Ma doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i dorosłymi. Od sześciu lat jest czynnym egzaminatorem egzaminów maturalnych. Interesuje się lokalną historią. W wolnych chwilach poświęca się pracy w ogrodzie oraz rozwija swe zainteresowania jakimi są muzyka, dobre kino.”

  Agata-Matracka

  Agata Matracka

  Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Opolskiego oraz filologii polskiej Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Częstochowie. Posiada stopień nauczyciela dyplomowanego. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i z dorosłymi. Prowadzi zajęcia indywidualne jak i zajęcia grupowe na rożnych poziomach zaawansowania. Łatwo nawiązuje kontakty. Prywatnie bardzo lubi podróże, dobrą muzykę, film i zdrową żywność.

  Agata Kaliga

  Agata Kaliga

  Absolwentka Języków obcych w turystyce na Uniwersytecie Opolskim. Obecnie kontynuuje naukę na wydziałach filologii angielskiej, rosyjskiej i francuskiej. Posiada 2-letnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego i rosyjskiego. Prowadzi zarówno zajęcia indywidualnej jak i zajęcia grupowe na różnych poziomach zaawansowania. Wielokrotne pobyty w Wielkiej Brytanii i Rosji pozwoliły na dogłębne zapoznanie się z kulturą tych krajów, co znacznie pomaga w nauczaniu języka zarówno dzieci jak i dorosłych. Posiada certyfikat animatora czasu wolnego. Interesuje się podróżami, sportem i tańcem towarzyskim. Lubi aktywnie spędzać czas. Ciągle rozwija się zawodowo i jest otwarta na nowe wyzwania.

  Katarzyna-Pietras

  Katarzyna Pietras

  Absolwentka filologii angielskiej Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych oraz Wyższej Szkole Lingwistycznej w Częstochowie o specjalizaji Lingwistyka stosowana-tłumaczenia. Od 2008 roku uczy w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ale posiada również doświadczenie w nauczaniu dzieci metodą Helen Doron oraz osób dorosłych. W pracy kładzie nacisk na komunikacje. Posiada stopień nauczyciela mianowanego. Wielokrotne wyjazdy do Wielkiej Brytanii pozwoliły jej bliżej zapoznać się z kulturą tego kraju. Uwielbia piłkę siatkową. Wolny czas lubi spędzać z rodziną bądź dobrą książką i kawą.

  patrycja-z%cc%87abska

  Patrycja Żabska

  Absolwentka filologii angielskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Spędziła pół roku na wymianie studenckiej w Hiszpanii. Oprócz języka angielskiego zna w stopniu komunikatywnym język niemiecki i hiszpański. Podczas studiów zajmowała się badaniem i rozwijaniem autonomii i refleksji uczniów w nauce języka angielskiego. Posiada doświadczenie w pracy z młodzieżą i osobami starszymi (na emeryturze). Bardzo lubi pracę z dziećmi. W wolnym czasie czyta książki fantasy.

  20.nataliia-syniku

  Nataliia Syniuk

  Absolwentka Rówieńskiego Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego na Ukrainie w zakresie pedagogiki i metodyki nauczania języka niemieckiego i angielskiego. Praktykę językową nabyła podczas kilkuletniego pobytu w Niemczech. Od 2008 roku uczy języka niemieckiego w szkołach średnich i wyższych. W latach 2011-2013 uczestniczka Międzynarodowej szkole Letniej organizowanej przez Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im.Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego. Interesują ją media i PR, a prywatnie podróżowanie i gotowanie.

  22.andrzej-czaplak

  Andrzej Czaplak

  Absolwent filologii angielskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1999 r. ukończył kurs: Teaching English for Business Purposes w Instytucie Językoznawstwa Stosowanego w Uniwersytecie w Edynburgu. W latach 1992-2005 asystent w Instytucie Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Opolskim. Długoletni wykładowca języka angielskiego w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Opolu oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Nauczyciel języka angielskiego na letnich kursach organizowanych przez Professional Linguistic Upper Studies (PLUS) w Chatham i Bedford w Wielkiej Brytanii. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów językowych dla dorosłych i młodzieży, m.in.: kursy in company dla kadry kierowniczej firm opolskich. Interesuje się literaturą i kulturą brytyjską.

  Tomasza-Kaczanowski

  Tomasz Kaczanowski

  Absolwent wydziału filologii angielskiej Uniwersytetu Opolskiego z przygotowaniem pedagogicznym, nauczyciel dyplomowany z ponad 20-letnim doświadczeniem w zawodzie; tłumacz języka technicznego w branży ekonomicznej – specjalizacja bankowość i finanse, od 1994 roku trader na rynkach akcyjnych oraz FOREX, prywatnie miłośnik sztuki bonsai i ogrodów japońskich.

  aleksander-gajewski

  Aleksander Gajewski

  Absolwent filologii angielskiej Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Opolu oraz licencjat Uniwersytetu Opolskiego. Aktualnie kontynuuje studia magisterskie na Uniwersytecie Opolskim.

  Aktywny zawodowo nauczyciel stawiający na indywidualne podejście wobec ucznia. Wolny czas spędza na czytaniu i słuchaniu muzyki.