• Polski
 • English
 • Biuro KRAPKOWICE

  Pon.-Czw. 10-18; Pt. 8-16

  tel. 77 466 11 52

  Biuro OPOLE

  Pon.-Pt. 10.00-18.00

  tel. 77 444 44 70

  KRAPKOWICE Office

  Mon.-Thurs. 10-18; Fri. 8-16

   tel. 77 466 11 52

  OPOLE Office

  Mon.-Fri. 10.00-18.00

  tel. 77 444 44 70

  Lektorzy

  Katarzyna Tracz-Krupa

  Katarzyna Tracz-Krupa

  Właścicielka szkoły. Absolwentka filologii angielskiej  Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, doktor habilitowany,  profesor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, wykłada  głównie w języku angielskim: International Human Resource Management, Human Resource Development , Managing International Teams. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych  w języku polskim i w języku angielskim z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz rozwoju pracowników.  Uczestniczyła w wielu stażach i wizytach studyjnych, w tym m.in. na Uniwersytecie Loyola w Chicago, Uniwersytecie w Oxfordzie, a także Madrycie, Hamburgu, Moguncji i na Malcie.  Koordynator i wnioskodawca kilkunastu projektów unijnych oraz międzynarodowych, finansowanych m.in. z Europejskiego Funduszu Społecznego, Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej czy Programu Erasmus +. Prywatnie mama nastoletniej Sary. Uwielbia podróże, te dalsze i bliższe.

  Stephen Branigan

  Stephen Branigan

  Irlandczyk, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, który uzyskał w 2024 roku na Uniwersytecie Opolskim, ukończył studia licencjackie (z wyróżnieniem) z dyplomem Business Studies oraz magisterskie z Edukacji wraz z komponentem lingwistycznym na The Open University w Wielkiej Brytanii. Posiada certyfikat CELTA wydany przez Uniwersytet w Cambridge. Jest certyfikowanym egzaminatorem Cambridge English Language Assessment posiadającym uprawnienia do egzaminowania na wszystkich poziomach od A2 do C2 . Od 2005 roku prowadzi w Polsce zajęcia z General English i Business English, włączając przygotowanie do egzaminów. Realizował zajęcia na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz na studiach MBA Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu. Od 2007 jest roku związany z Bizneslingua, a od kilku lat także z Uniwersytetem Opolskim, gdzie jest zatrudniony jako straszy wykładowca. Jest autorem kilku publikacji naukowych z zakresu nauczania języka angielskiego oraz komunikacji interkulturowej, których część była prezentowana na międzynarodowych konferencjach naukowych. Zna francuski i polski na poziomie komunikatywnym. Jego pasją są konie, z powodzeniem startował i wygrywał zawody jeździeckie na najwyższym poziomie w Irlandii, nadal znajduje czas, aby jeździć konno w Polsce.

  Anna Letowt-Vorbek -zdj.

  Anna Letowt -Vorbek

  Brytyjska native speakerka, posiada kwalifikacje do nauczania języka angielskiego, w tym certyfikat TESOL Teaching of English to Speakers of Other Languages (1998,) wydany przez Trinity College London, certyfikat polskiego ministerstwa (2006), tytuł nauczyciela mianowany (2008) oraz tytuł magistra lingwistyki Uniwersytetu Opolskiego (2008). Posiada 25-letnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego, w tym 14 -letnie w Polsce w licznych szkołach publicznych i prywatnych w Raciborzu oraz Opolu. Niedawno wróciła do Polski po kilku latach spędzonych na Bliskim Wschodzie, głównie w Omanie, pracując na University of Technology and Applied Sciences, jako koordynator akademicki programu Foundation Level i lektor Post Foundation Level. W Omanie adoptowała uratowanego psa ulicznego i przywiozła go ze sobą do Polski. Jest zapaloną czytelniczką i miłośniczką zwierząt.

  Bizneslingua_doszak_pl_006

  Marek Cimek

  Dyrektor metodyczny w Bizneslingua. Absolwent Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Opolu i Filologii wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Opolskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu  języka angielskiego dzieci, młodzieży i dorosłych w gimnazjum oraz  liceum ogólnokształcącym w Gogolinie. Praktykę językową zdobył podczas 3-letniego pobytu w USA. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania oraz z geografii w edukacji a następnie uczył tego przedmiotu w klasach dwujęzycznych. Nauczanie to dla niego pasja i hobby. Jego motto zawodowe „na naukę nigdy nie jest za późno” oraz „poznaj kultury innych narodów poprzez ich język”.

  Mariola Cegłowska

  Mariola Cegłowska

  Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Opolu i Filologii wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Opolskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego dzieci, młodzieży i dorosłych w szkole średniej w Krapkowicach, gimnazjum oraz szkole podstawowej, czy też szkole językowej. Praktykę językową zdobyła podczas ponad 20-letniego pobytu w Wielkiej Brytanii. Ukończyła Kaplan American Academy of English in Business Studies uzyskując Dyplom Executive Administrator. Jest też absolwentką Stonebridge College w Wielkiej Brytanii, gdzie z wyróżnieniem uzyskała dyplom Teaching Assistant. Posiada ponad 13-letnie doświadczenie praktyczne w zarządzaniu w biznesie zdobyte w Wielkiej Brytanii oraz 12 lat doświadczenia w nauczaniu zarówno Business jak i General English. Jej pasją jest dekorowanie oraz szycie zasłon w oparciu o wzory angielskie.

  Julia Chyl

  Julia Chyl

  Absolwentka National University of Ostroh Academy z dziedziny filologii angielskiej oraz romańskiej. Praktykę językową nabyła podczas pobytu w USA w latach 2009 i 2010. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych, w różnych przedziałach wiekowych z języka angielskiego, francuskiego oraz rosyjskiego. W wolnym czasie lubi podróżować, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi oraz otwierać dla siebie nowe horyzonty w różnych dziedzinach życia.

  7.marcin-ralko

  Marcin Ralko

  Absolwent Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Opolu – specjalność język angielski. Od 2003 roku uczy języka angielskiego w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W 2011 roku uzyskał stopień nauczyciela mianowanego. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych na różnych poziomach zaawansowania. Prywatnie lubi sport oraz podróże.

  Bizneslingua_doszak_pl_002

  Ewa Szafrańska

  Jest studentką w Wyższej Szkole Zarządzania w Katowicach. Pomimo młodego wieku posiada doświadczenie w nauczaniu dzieci i dorosłych, gdyż przez ostatnie kila lat udzielała korepetycji. W Bizneslingua prowadzi zajęcia indywidualne z języka angielskiego, często łącząc naukę z zabawą. Jej pasją są języki obce i muzyka. W wolnym czasie lubi pograć na gitarze i pośpiewać.

  Bizneslingua_doszak_pl_004

  Monica Kozlowsky

  Urodziła się i wychowała w Stanach Zjednoczonych. Przeprowadziła się do Polski w 2020 roku i od tego momentu uczy się języka polskiego. Studiuje na Uniwersytecie Opolskim na kierunku English Philology. Ma doświadczenie w opiece nad dziećmi. W 2023 roku dołączyła do zespołu Bizneslingua by prowadzić zajęcia w ramach projektu „We can speak English”. W wolnym czasie uczy się języka polskiego oraz hiszpańskiego. Jej pasją jest pisanie, czytanie oraz słuchanie muzyki.

  Bizneslingua_doszak_pl_005

  Karolina Burkat

  Absolwentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Opolskim. W przeszłości uczennica szkoły językowej Bizneslingua. Obecnie studentka studiów II stopnia na kierunku English Philology – Teacher Training Programme. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Jej pasją są języki obce i sport, głównie piłka siatkowa. W wolnej chwili uczy się języka rosyjskiego. Interesuje ją kultura różnych zakątków świata.

  Bizneslingua_doszak_pl_003

  Oliwia Majer

  Absolwentka Filologii Angielskiej ze specjalizacją tłumaczeniową na Uniwersytecie Opolskim. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe. Obecnie studentka studiów II stopnia na kierunku English Philology – Teacher Training Programme. Pasjonują ją języki i kultury innych krajów, szczególnie azjatyckich. Lubi spotkania z ludźmi, podróże i książki.

  Bizneslingua_doszak_pl_001

  Julia Górka

  Absolwentka filologii angielskiej  na Uniwersytecie Opolskim. Obecnie kontynuuje studia magisterskie na kierunku English Philology – Teacher Training Programme na Uniwersytecie Opolskim. Lubi pracę z ludźmi, pasjonuje się nauką języków oraz podróżowaniem. Oprócz Anglii jej ulubionym państwem są Włochy, gdzie uczestniczyła w wymianie międzynarodowej w ramach programu studenckiego.

  Agnieszka Winkler zdjęcie na strone

  Agnieszka Winkler

  Absolwentka filologii germańskiej Uniwersytetu Opolskiego gdzie zdobyła tytuł magistra. Studia ukończyła w 2010 roku i od tego momentu rozpoczęła swoją przygodę z nauczaniem w szkołach publicznych. Posiada 13-letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z języka niemieckiego. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Czas wolny wykorzystuje na podróże, spotkania z przyjaciółmi, sport oraz czytanie książek.

  Kamila Różańska

  Kamila Różańska

  Absolwentka filologii germańskiej ze specjalnością nauczycielską w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Obecnie kontynuuje studia pedagogiczne na Uniwersytecie Opolskim. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi oraz dorosłymi. Za główny cel stawia sobie naukę poprzez zabawę. Jej pasją jest pisanie oraz sport. W wolnych chwilach zajmuje się tworzeniem tekstów.

  aneta-piechnik

  Aneta Piechnik

  Absolwentka filologii hiszpańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz handlu zagranicznego Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Aktualnie studentka filologii włoskiej. Zna język angielski, francuski oraz portugalski. Ma 5-letnie doświadczenie w nauczaniu języka hiszpańskiego. Dodatkowo ukończyła kurs metodyczny uprawniający do nauczania języka hiszpańskiego. Latem 2007 roku Aneta pracowała jako specjalista ds. zakupów w hiszpańskim przedsiębiorstwie importowym w Grenadzie. Od 2010 roku związana z Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Opolu. Posiada uprawnienia pilota wycieczek. Uwielbia europejskie kino. W wolnym czasie chętnie zasiada w fotelu i czyta książki lub spotyka się z przyjaciółmi. Lubi Opole i nie chciałaby się stąd wyprowadzać, chociaż czasami wyjeżdża stąd na krócej lub dłużej, bo jej prawdziwą pasją są podróże.

  Anna Klisz

  Anna Klisz

  Ukończyła studia licencjackie w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu na kierunku filologia hiszpańska (specjalizacja biznes i turystyka). Pracowała oraz odbyła roczne praktyki w Maladze – w południowej Hiszpanii. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych na rożnych poziomach zaawansowania. Uczyła dzieci języka hiszpańskiego w dwujęzycznym przedszkolu a także osoby dorosłe. Lubi podróżować. W wolnych chwilach tańczy salsę, bachatę i kizombę oraz czyta książki językowe. Obecnie uczy się francuskiego i włoskiego

  Beata Rimpler

  Beata Rimpler

  Absolwentka Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Opolskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu translatoryki na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 10 lat lektor języka niemieckiego w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu. Zajmuje się nauczaniem języka niemieckiego w zakresie ogólnym, biznesowym oraz specjalistycznym na wszystkich poziomach zaawansowania. Posiada uprawnienia jako egzaminator TELC, TOEIC oraz WIDaF Basic. Lubi spędzać wolny czas przy dobrym filmie. Ponadto bardzo chętnie zajmuje się ogrodnictwem.

  Natalia Lisowska

  Natalia Lisowska

  Absolwentka Rówieńskiego Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego na Ukrainie w zakresie pedagogiki i metodyki nauczania języka niemieckiego i angielskiego. Praktykę językową nabyła podczas kilkuletniego pobytu w Niemczech. Od 2008 roku uczy języka niemieckiego w szkołach średnich i wyższych. W latach 2011-2013 uczestniczka Międzynarodowej szkoły Letniej organizowanej przez Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego. Interesują ją media i PR, a prywatnie podróżowanie i gotowanie.

  TD2019-036_004

  Rafał Jurczyk

  Absolwent Instytutu Filologii Angielskiej oraz doktor językoznawstwa teoretycznego Uniwersytetu Opolskiego. Przez ostatnie 7 lat tłumacz i copywriter języka angielskiego z zakresu szeroko pojętego budownictwa, mechaniki samochodowej, ogrodnictwa, usług medycznych i sprzątających. Jego zainteresowania obejmują analizę języków pod kątem składniowym i semantycznym, okoliczności wykształcenia się języka w historii człowieka, filozofię, mitologię, muzykę metalową i motoryzację. W pracy z młodzieżą kładzie nacisk na przełamanie barier i nawiązanie komunikacji.

  image001

  Bartosz Kobyłczyk

  Absolwent filologii angielskiej Uniwersytetu Opolskiego ze specjalizacją nauczycielską na poziomie licencjackim i magisterskim. Pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w szkole średniej, a ponadto zajmuje się tłumaczeniami dokumentów z różnych dziedzin. W swojej pracy zawsze stara się nawiązać dobry kontakt z uczniami i słuchaczami. Czas wolny lubi spędzać na różne sposoby, pośród zainteresowań znajdują się zarówno turystyka leśna i górska, jak i potyczki z przyjaciółmi w grach planszowych.

  Robert Radziej

  Robert Radziej

  Absolwent Filologii Angielskiej, obecnie doktorant w dyscyplinie Językoznawstwo na Uniwersytecie Opolskim. Jego zainteresowania badawcze skupiają się na dyskursie internetowym, teorii komunikacji oraz semiotyce. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe. Posiada kilkuletnie doświadczenie z obszaru digital marketingu i copywritingu. Chętnie podejmuje ambitne wyzwania, otwarty na nowe doświadczenia i kontakt z drugim człowiekiem. Pasjonat języka, reklamy, memów i dobrej kawy.

  image002

  Okan Tansoy

  Absolwent studiów magisterskich na Uniwersytecie Opolskim na kierunku Komunikacja Międzykulturowa. Aktualnie studiuje dodatkowo językoznawstwo w komunikacji wielokulturowej i retoryce. Posiada doświadczenie w realizacji projektów, w tym dla studentów programu Erasmus, w których pełnił rolę mentora. Do tej pory mieszkał w trzech różnych krajach i zdobył doświadczenie w przełamywaniu barier językowych i skutecznej komunikacji. Poza językami, kulturami i retoryką interesuje się informatyką, finansami i muzyką.

  image004

  Izabela Kołodziejczyk

  Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Opolu oraz filologii angielskiej w Akademii Humanistycznej w Łodzi. Nauczyciel dyplomowany z ponad 20 letnim stażem pracy w szkole średniej. Posiada doświadczenie w pracy z młodzieżą i dorosłymi, w tym indywidualnie oraz w grupach na różnych poziomach zaawansowania. Jest egzaminatorem maturalnym. Lubi podróżować i czytać książki. Przez wiele lat realizowała szkolne projekty międzynarodowe Erasmus oraz brała udział w wyjazdach na praktyki zawodowe, w tym m.in. do Irlandii Północnej.

  Agnieszka Dusza

  Agnieszka Dusza

  Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego na Wydziale Filologii Angielskiej. Ukończyła studia magisterskie na specjalizacji lingwistyka stosowana. Swoją karierę dydaktyczną rozpoczynała w prywatnych szkołach językowych, obecnie pracuje w szkole średniej gdzie prowadzi lekcje z języka angielskiego ogólnego i zawodowego. Posiada kilkuletnie doświadczenie w przygotowaniu do egzaminów ósmoklasisty, maturalnych oraz egzaminów Cambridge.
  W pracy z uczniami stara się aby nauka przebiegała w jak najlepszej atmosferze. W wolnych chwilach rozwija swoje umiejętności na licznych szkoleniach, studiach podyplomowych, wyszukuje jeszcze ciekawsze pomysły na lekcję. Od czasu do czasu lubi zmienić otoczenie i wybiera się na krótsze lub dłuższe wycieczki krajowe lub zagraniczne.

  Piotr Dzięciołowski

  Piotr Dzięciołowski

  Magister filologii angielskiej, absolwent Uniwersytetu Opolskiego oraz tłumacz przysięgły języka angielskiego. W okresie 1998-1999 uczęszczał do publicznego liceum ogólnokształcącego, Hall High, w Little Rock, w stanie Arkansas w Stanach Zjednoczonych, które ukończył, pomyślnie zdając egzaminy końcowe amerykańskiej publicznej szkoły średniej. Zawodowo zajmuje się przede wszystkim tłumaczeniami pisemnymi i ustnymi, natomiast nauczanie indywidualne zawsze było jednym z jego zajęć dodatkowych. Fan siłowni, jazdy na rowerze, gier wideo, muzyki i filmu, nie stroni od pieszych wycieczek czy dobrej książki.

  Sylwia Sawulska zdjęcie

  Sylwia Sawulska

  Dwujęzyczna absolwentka pięcioletnich jednolitych studiów magisterskich Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Opolskim. W latach 2008 – 2016 asystent naukowy w Instytucie Filologii Germańskiej UO. Posiada doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży i dorosłych oraz w dokonywaniu tłumaczeń konsekutywnych oraz tekstów pisanych. Posiada również doświadczenie dziennikarskie nabyte poprzez pracę w mediach niemieckojęzycznych. W wolnym czasie lubi czytać – szczególnie książki historyczne oraz biografie sławnych ludzi.

  Ewa Drozd zdjęcie

  Ewa Drozd

  Absolwentka studiów wyższych ze ścieżką anglojęzyczną w Wyższej Szkole Bankowej oraz studiów podyplomowych na tłumacza przysięgłego angielskiego. Posiada 12 letnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Prowadziła kursy żołnierzy według norm STANAG 6001 dla. Jej motto życiowe  – „Mózg ucznia jest miejscem pracy nauczyciela„. Wolny czas poświęca na słuchanie muzyki oraz taniec współczesny.

  image005

  Ewa Drozd

  Absolwentka studiów wyższych ze ścieżką anglojęzyczną w Wyższej Szkole Bankowej oraz studiów podyplomowych na tłumacza przysięgłego angielskiego. Posiada 12 letnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Prowadziła kursy żołnierzy według norm STANAG 6001 dla. Jej motto życiowe  – „Mózg ucznia jest miejscem pracy nauczyciela„. Wolny czas poświęca na słuchanie muzyki oraz taniec współczesny.

  Agata Matracka

  Agata Matracka

  Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Opolskiego i filologii polskiej Uniwersytetu Humanistyczno- Przyrodniczego w Częstochowie ze specjalizacją nauczycielską, dyplomowany nauczyciel, a także mediator. Posiada także studia podyplomowe  z zakresu zarządzanie oświatą. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i dorosłymi.  Prowadzi zajęcia indywidualne, jak i zajęcia grupowe na różnych poziomach zaawansowania. Łatwo nawiązuje kontakty. Prywatnie bardzo lubi podróże, dobrą muzykę, film i zdrową żywność.

  Natalia Rynio

  Natalia Rynio

  Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego na Wydziale Filologii Angielskiej. Ukończyła studia magisterskie na specjalizacji nauczycielskiej. Obecnie nauczycielka w szkole średniej. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Fanka angielskiej piłki nożnej, czytania książek z gatunku science fiction i fantasy oraz oglądania filmów. W wolnym czasie chętnie wędruje po polskich górach.

  Zuzanna Nosek -zdjęcie

  Zuzanna Nosek

  Absolwentka Filologii Angielskiej, obecnie studentka Prawa na Uniwersytecie Opolskim. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi, gdyż przez ostatnie kilka lat udzielała korepetycji na różnych poziomach zaawansowania. Swoją praktykę zdobywała w Stanach Zjednoczonych w stanie Nowy York. Doświadczenie za oceanem pozwoliło jej nie tylko pogłębić swoją wiedzę językową, ale także zrozumieć różnorodność kulturową i językową, co wpływa na jej podejście do nauczania. Interesuje się sztuką, prawem i językami.

  Wacław Papka

  Wacław Papką

  Absolwent filologii angielskiej oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim, ukończył również studia na kierunku Prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych oraz w grupach na różnym poziomie zaawansowania. Zajmuje   się od wielu   lat tłumaczeniami technicznymi i prawniczymi,  jak też prowadzeniem  zajęć grupowych w języku angielskim  dla informatyków. Osobiste zainteresowania to literatura anglojęzyczna, jak również fotografia i podróże.

  Andrzej Czaplak

  Andrzej Czaplak

  Absolwent filologii angielskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1999 r. ukończył kurs: Teaching English for Business Purposes w Instytucie Językoznawstwa Stosowanego w Uniwersytecie w Edynburgu. W latach 1992-2005 asystent w Instytucie Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Opolskim. Długoletni wykładowca języka angielskiego w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Opolu oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Nauczyciel języka angielskiego na letnich kursach organizowanych przez Professional Linguistic Upper Studies (PLUS) w Chatham i Bedford w Wielkiej Brytanii. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów językowych dla dorosłych i młodzieży, m.in.: kursy in company dla kadry kierowniczej firm opolskich. Interesuje się literaturą i kulturą brytyjską.

  bozena-wiesner

  Bożena Wiesner

  Filologię polską ze specjalnością nauczycielską ukończyła w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Powstańców Śląskich w Opolu. Jest też absolwentką Uniwersytetu Opolskiego, gdzie zdobyła uprawnienia do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego. Ma dyplom instruktora teatru amatorskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu dzieci i młodzieży gogolińskich szkół.
  Lubi spotkania z ludźmi, nieplanowane podróże, czytać książki, słuchać zespołu Queen, Carlosa Santanę i Czesława Niemena.

  Beata

  Beata Kulig

  Beata Kulig jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu w zakresie filologii polskiej ze specjalnością nauczycielską. Ukończyła także na Uniwersytecie Opolskim Studia Podyplomowe w zakresie filozofii i etyki, a na Uniwersytecie Wrocławskim – bibliotekoznawstwo i informację naukową; w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej w Brzegu studiowała też logopedię oraz pedagogikę opiekuńczo – wychowawczą. Ponadto zdobyła kwalifikacje z zakresu oligofrenopedagogiki, uprawniające ją do pracy z dziećmi z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Od 20 lat jest nauczycielem dyplomowanym, który łączy w swojej pracy nauczanie języka ojczystego z dziedzinami, które studiowała. Jej pasją jest rozwijanie w uczniach ich potencjału i motywacji do osobistego rozwoju. Pracując w Liceum Ogólnokształcącym zorganizowała Akademię Wiedzy Wychowawczej, której celem była edukacja rodziców w zakresie wychowania i profilaktyki uzależnień. Za swoją działalność społeczną w tym zakresie, która miała również miejsce w instytucjach pozarządowych takich jak Powrót z „U” oraz Stowarzyszenie na Rzecz Ludzi Uzależnionych „To człowiek”, otrzymała nagrodę od Wojewody Opolskiego. Obecnie uczy się języka francuskiego oraz interesuje się kulturą francuską, a w wolnych chwilach tworzy małe formy witrażowe wykonywane techniką Tiffaniego.