• Polski
 • English
 • Biuro KRAPKOWICE

  Pon.-Śr. 10-18; Czw. 9-17; Pt. 8-16

  tel. 77 466 11 52

  Biuro OPOLE

  Pon.-Pt. 10.00-18.00

  tel. 77 444 44 70

  KRAPKOWICE Office

  Mon.-Wed 10-18; Thurs. 9-17; Fri. 8-16

   tel. 77 466 11 52

  OPOLE Office

  Mon.-Fri. 10.00-18.00

  tel. 77 444 44 70

  Lektorzy

  2.stephen-branigan

  Stephen Branigan

  Irlandczyk, ukończył studia licencjackie (z wyróżnieniem) z dyplomem Business Studies oraz Edukacji z komponentem lingwistycznym na The Open University w Wielkiej Brytanii. W 2004 roku otrzymał certyfikat TESOL uprawniający go do nauczania języka angielskiego jako języka obcego. W 2011 roku zdobył stopień magistra w zakresie edukacji również na Open University. W 2013 roku ukończył specjalistyczny kurs CELTA na Uniwersytecie Cambridge. Jest certyfikowanym egzaminatorem University of Cambridge, posiadającym uprawnienia egzaminatora FCE, KET Uniwersytetu Cambridge. Posiada 10-letnie doświadczenie praktyczne w zarządzaniu w biznesie zdobyte w Irlandii oraz 7 lat doświadczenia w nauczaniu zarówno Business jak i General English. Od 2005 roku zawodowo zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Polsce. Od kilku lat uczy wymagających klientów indywidualnych i biznesowych w Polsce. Zna francuski, i polski na poziomie komunikatywnym. Jego pasją są konie, z powodzeniem startował i wygrywał zawody jeździeckie na najwyższym poziomie w Irlandii, nadal znajduje czas, aby jeździć konno w Polsce.

  Marek Cimek

  Marek Cimek

  Dyrektor metodyczny w Bizneslingua. Absolwent Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Opolu i Filologii wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Opolskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu  języka angielskiego dzieci, młodzieży i dorosłych w gimnazjum oraz  liceum ogólnokształcącym w Gogolinie. Praktykę językową zdobył podczas 3-letniego pobytu w USA. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania oraz z geografii w edukacji a następnie uczył tego przedmiotu w klasach dwujęzycznych. Nauczanie to dla niego pasja i hobby. Jego motto zawodowe „na naukę nigdy nie jest za późno” oraz „poznaj kultury innych narodów poprzez ich język”.

  Mariola Cegłowska

  Mariola Cegłowska

  Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Opolu i Filologii wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Opolskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego dzieci, młodzieży i dorosłych w szkole średniej w Krapkowicach, gimnazjum oraz szkole podstawowej, czy też szkole językowej. Praktykę językową zdobyła podczas ponad 20-letniego pobytu w Wielkiej Brytanii. Ukończyła Kaplan American Academy of English in Business Studies uzyskując Dyplom Executive Administrator. Jest też absolwentką Stonebridge College w Wielkiej Brytanii, gdzie z wyróżnieniem uzyskała dyplom Teaching Assistant. Posiada ponad 13-letnie doświadczenie praktyczne w zarządzaniu w biznesie zdobyte w Wielkiej Brytanii oraz 12 lat doświadczenia w nauczaniu zarówno Business jak i General English. Jej pasją jest dekorowanie oraz szycie zasłon w oparciu o wzory angielskie.

  eoin-mchugh

  Eoin McHugh

  Związany z Bizneslingua Centrum Języków Obcych od 2009 roku. Irlandczyk, absolwent Limerick School of Professional Studies, z dyplomem Marketing Institute of Ireland. W 2009 uzyskał kwalifikacje TEFL. Przez ostatnie 12 lat pracował w zarządzaniu procesami produkcyjnymi. Ma duże doświadczenie w nauczaniu pracowników różnych narodowości różnorodnych procesów technologii produkcji. W Bizneslingua prowadzi zajęcia z General i Business English głównie dla podmiotów korporacyjnych.

  9.iuliia-tsiruk

  Iulia Chyl

  Absolwentka National University of Ostroh Academy z dziedziny filologii angielskiej oraz romańskiej. Praktykę językową nabyła podczas pobytu w USA w latach 2009 i 2010. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych, w różnych przedziałach wiekowych z języka angielskiego, francuskiego oraz rosyjskiego. W wolnym czasie lubi podróżować, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi oraz otwierać dla siebie nowe horyzonty w różnych dziedzinach życia.

  7.marcin-ralko

  Marcin Ralko

  Absolwent Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Opolu – specjalność język angielski. Od 2003 roku uczy języka angielskiego w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W 2011 roku uzyskał stopień nauczyciela mianowanego. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych na różnych poziomach zaawansowania. Prywatnie lubi sport oraz podróże.

  Julia Strzykała

  Julia Strzykała

  Studentka Filologii Angielskiej ze specjalizacją tłumaczeniową na Uniwersytecie Opolskim. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe. Interesuje się muzyką oraz podróżami. Aktualnie doskonali naukę języka niemieckiego, gdyż języki obce są jej pasją.

  Roy Cruzader

  Roy Cruzader

  Pochodzący z Hondurasu native speaker języka hiszpańskiego oraz angielskiego. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych na rożnych poziomach zaawansowania. Studiował na Uniwersytetach w Meksyku, Hondurasie oraz Kostaryce. Prywatnie jego pasją jest muzyka – gra na gitarze oraz z powodzeniem zajmuje się elementami produkcji muzycznej i realizacji dźwięku.

  Kamila Rożańska

  Kamila Różańska

  Absolwentka filologii germańskiej ze specjalnością nauczycielską w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Obecnie kontynuuje studia pedagogiczne na Uniwersytecie Opolskim. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi oraz dorosłymi. Za główny cel stawia sobie naukę poprzez zabawę. Jej pasją jest pisanie oraz sport. W wolnych chwilach zajmuje się tworzeniem tekstów.

  Iwona Wyszyńska

  Iwona Wyszyńska

  Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Opolskiego, od ponad 20 lat wykładowca w Studium Języków Obcych Politechniki Opolskiej, od 10 lat lektor języka angielskiego w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego ogólnego, języka biznesu jak również języka specjalistycznego. Specjalizuje się w nauczaniu młodzieży i osób dorosłych. Uczestnik wielu kursów szkoleniowych w kraju i za granicą (letni kurs dla nauczycieli języka angielskiego w Limerick w Irlandii w ramach programu Socrates Grundtvig).

  TD2019-036_001

  Ewa Skał

  Absolwentka studiów magisterskich z filologii angielskiej ze specjalnością Literary Studies, oraz studiów licencjackich z filologii angielskiej ze specjalnością Business English.
  Obecnie doktorantka programu PhD in English Language and Literature na Uniwersytecie Opolskim. Brytyjska Native Speaker, płynnie posługująca się językiem angielskim, jak również polskim (dwujęzyczna). Prowadzi zajęcia dla studentów dziennych i zaocznych Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. Pasjonuje ją dydaktyka i badania naukowe. Jej zainteresowania badawcze oscylują wokół literatury feministycznej jak również literatury rdzennych Amerykanów (Native American literature). Wyniki swoich badań prezentowała na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych. Kocha pracę z ludźmi, w której najbardziej ceni sobie kreatywność. W wolnym czasie czyta książki i podróżuje. Uwielbia zwierzęta.

  TD2019-036_004

  Rafał Jurczyk

  Absolwent Instytutu Filologii Angielskiej oraz doktor językoznawstwa teoretycznego Uniwersytetu Opolskiego. Przez ostatnie 7 lat tłumacz i copywriter języka angielskiego z zakresu szeroko pojętego budownictwa, mechaniki samochodowej, ogrodnictwa, usług medycznych i sprzątających. Jego zainteresowania obejmują analizę języków pod kątem składniowym i semantycznym, okoliczności wykształcenia się języka w historii człowieka, filozofię, mitologię, muzykę metalową i motoryzację. W pracy z młodzieżą kładzie nacisk na przełamanie barier i nawiązanie komunikacji.

  Beata Rimpler

  Beata Rimpler

  Absolwentka Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Opolskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu translatoryki na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 10 lat lektor języka niemieckiego w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu. Zajmuje się nauczaniem języka niemieckiego w zakresie ogólnym, biznesowym oraz specjalistycznym na wszystkich poziomach zaawansowania. Posiada uprawnienia jako egzaminator TELC, TOEIC oraz WIDaF Basic. Lubi spędzać wolny czas przy dobrym filmie. Ponadto bardzo chętnie zajmuje się ogrodnictwem.

  20.nataliia-syniku

  Natalia Lisowska

  Absolwentka Rówieńskiego Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego na Ukrainie w zakresie pedagogiki i metodyki nauczania języka niemieckiego i angielskiego. Praktykę językową nabyła podczas kilkuletniego pobytu w Niemczech. Od 2008 roku uczy języka niemieckiego w szkołach średnich i wyższych. W latach 2011-2013 uczestniczka Międzynarodowej szkoły Letniej organizowanej przez Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego. Interesują ją media i PR, a prywatnie podróżowanie i gotowanie.

  Karolina

  Karolina Burkat

  Studentka ostatniego roku filologii angielskiej na Uniwersytecie Opolskim. W przeszłości uczennica szkoły językowej Bizneslingua. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Jej pasją są języki obce i sport, głównie piłka siatkowa. W wolnej chwili uczy się języka rosyjskiego. Interesuje ją kultura różnych zakątków świata.

  image004

  Izabela Kołodziejczyk

  Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Opolu oraz filologii angielskiej w Akademii Humanistycznej w Łodzi. Nauczyciel dyplomowany z ponad 20 letnim stażem pracy w szkole średniej. Posiada doświadczenie w pracy z młodzieżą i dorosłymi, w tym indywidualnie oraz w grupach na różnych poziomach zaawansowania. Jest egzaminatorem maturalnym. Lubi podróżować i czytać książki. Przez wiele lat realizowała szkolne projekty międzynarodowe Erasmus oraz brała udział w wyjazdach na praktyki zawodowe, w tym m.in. do Irlandii Północnej.

  Beata

  Beata Kulig

  Beata Kulig jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu w zakresie filologii polskiej ze specjalnością nauczycielską. Ukończyła także na Uniwersytecie Opolskim Studia Podyplomowe w zakresie filozofii i etyki, a na Uniwersytecie Wrocławskim – bibliotekoznawstwo i informację naukową; w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej w Brzegu studiowała też logopedię oraz pedagogikę opiekuńczo – wychowawczą. Ponadto zdobyła kwalifikacje z zakresu oligofrenopedagogiki, uprawniające ją do pracy z dziećmi z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Od 20 lat jest nauczycielem dyplomowanym, który łączy w swojej pracy nauczanie języka ojczystego z dziedzinami, które studiowała. Jej pasją jest rozwijanie w uczniach ich potencjału i motywacji do osobistego rozwoju. Pracując w Liceum Ogólnokształcącym zorganizowała Akademię Wiedzy Wychowawczej, której celem była edukacja rodziców w zakresie wychowania i profilaktyki uzależnień. Za swoją działalność społeczną w tym zakresie, która miała również miejsce w instytucjach pozarządowych takich jak Powrót z „U” oraz Stowarzyszenie na Rzecz Ludzi Uzależnionych „To człowiek”, otrzymała nagrodę od Wojewody Opolskiego. Obecnie uczy się języka francuskiego oraz interesuje się kulturą francuską, a w wolnych chwilach tworzy małe formy witrażowe wykonywane techniką Tiffaniego.

  Ryszard-Janiak

  Ryszard Janiak

  Lingwista, pedagog, prawnik oraz muzykolog, Absolwent Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie oraz Uniwersytetu Opolskiego. Kształcił się również w Niemczech. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka niemieckiego dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Podczas zajęć skupia się przede wszystkim na praktycznym wykorzystaniu języka. Pasjonat germanistyki oraz muzyki.

  image003

  Tetiana Halushka

  Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Opolskiego ze specjalnością Business English. Posiada 6 letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Oprócz angielskiego zna rosyjski, ukraiński, polski i niemiecki. Jest również tłumaczem języka angielskiego z zakresu turystyki oraz content creator dla mediów społecznych oraz stron internetowych. Jej zainteresowania obejmują podróże, fotografia, ciasta i desery, książki językowe, a także sprzątanie metodą konmari.

  22.andrzej-czaplak

  Andrzej Czaplak

  Absolwent filologii angielskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1999 r. ukończył kurs: Teaching English for Business Purposes w Instytucie Językoznawstwa Stosowanego w Uniwersytecie w Edynburgu. W latach 1992-2005 asystent w Instytucie Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Opolskim. Długoletni wykładowca języka angielskiego w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Opolu oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Nauczyciel języka angielskiego na letnich kursach organizowanych przez Professional Linguistic Upper Studies (PLUS) w Chatham i Bedford w Wielkiej Brytanii. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów językowych dla dorosłych i młodzieży, m.in.: kursy in company dla kadry kierowniczej firm opolskich. Interesuje się literaturą i kulturą brytyjską.

  żaneta-przytuła

  Żaneta Przytuła

  Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Opolskim, obecnie kontynuuje studia na kierunku Public Relations. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych oraz grupowych z języka angielskiego w zakresie ogólnym, jak i biznesowym oraz PR-owym. Prowadzi lekcje przygotowujące obcokrajowców do certyfikowanego egzaminu państwowego z języka polskiego jako obcego. Prywatnie pasjonatka psychologii, wizażu, rozwoju osobistego oraz Public Relations.

  image002

  Okan Tansoy

  Absolwent studiów magisterskich na Uniwersytecie Opolskim na kierunku Komunikacja Międzykulturowa. Aktualnie studiuje dodatkowo językoznawstwo w komunikacji wielokulturowej i retoryce. Posiada doświadczenie w realizacji projektów, w tym dla studentów programu Erasmus, w których pełnił rolę mentora. Do tej pory mieszkał w trzech różnych krajach i zdobył doświadczenie w przełamywaniu barier językowych i skutecznej komunikacji. Poza językami, kulturami i retoryką interesuje się informatyką, finansami i muzyką.

  bozena-wiesner

  Bożena Wiesner

  Filologię polską ze specjalnością nauczycielską ukończyła w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Powstańców Śląskich w Opolu. Jest też absolwentką Uniwersytetu Opolskiego, gdzie zdobyła uprawnienia do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego. Ma dyplom instruktora teatru amatorskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu dzieci i młodzieży gogolińskich szkół.
  Lubi spotkania z ludźmi, nieplanowane podróże, czytać książki, słuchać zespołu Queen, Carlosa Santanę i Czesława Niemena.

  Tomasza-Kaczanowski

  Tomasz Kaczanowski

  Absolwent wydziału filologii angielskiej Uniwersytetu Opolskiego z przygotowaniem pedagogicznym, nauczyciel dyplomowany z ponad 20-letnim doświadczeniem w zawodzie; tłumacz języka technicznego w branży ekonomicznej – specjalizacja bankowość i finanse, od 1994 roku trader na rynkach akcyjnych oraz FOREX, prywatnie miłośnik sztuki bonsai i ogrodów japońskich.

  aneta-piechnik

  Aneta Piechnik

  Absolwentka filologii hiszpańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz handlu zagranicznego Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Aktualnie studentka filologii włoskiej. Zna język angielski, francuski oraz portugalski. Ma 5-letnie doświadczenie w nauczaniu języka hiszpańskiego. Dodatkowo ukończyła kurs metodyczny uprawniający do nauczania języka hiszpańskiego. Latem 2007 roku Aneta pracowała jako specjalista ds. zakupów w hiszpańskim przedsiębiorstwie importowym w Grenadzie. Od 2010 roku związana z Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Opolu. Posiada uprawnienia pilota wycieczek. Uwielbia europejskie kino. W wolnym czasie chętnie zasiada w fotelu i czyta książki lub spotyka się z przyjaciółmi. Lubi Opole i nie chciałaby się stąd wyprowadzać, chociaż czasami wyjeżdża stąd na krócej lub dłużej, bo jej prawdziwą pasją są podróże.

  Anna

  Anna

  Ukończyła studia licencjackie w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu na kierunku filologia hiszpańska (specjalizacja biznes i turystyka). Pracowała oraz odbyła roczne praktyki w Maladze – w południowej Hiszpanii. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych na rożnych poziomach zaawansowania. Uczyła dzieci języka hiszpańskiego w dwujęzycznym przedszkolu a także osoby dorosłe. Lubi podróżować. W wolnych chwilach tańczy salsę, bachatę i kizombę oraz czyta książki językowe. Obecnie uczy się francuskiego i włoskiego

  image005

  Ewa Drozd

  Absolwentka studiów wyższych ze ścieżką anglojęzyczną w Wyższej Szkole Bankowej oraz studiów podyplomowych z zakresu tłumaczeń przysięgłych. Posiada 10- letnie doświadczenie w nauczaniu j. angielskiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Zawodowo oprócz nauczania, w szczególności Business English, zajmuje się dokonywaniem tłumaczeń o różnym charakterze. Jej motto życiowe – „Mózg ucznia jest miejscem pracy nauczyciela”. Wolny czas spędza na słuchaniu muzyki. Lubi także taniec.

  image001

  Bartosz Kobyłczyk

  Absolwent filologii angielskiej Uniwersytetu Opolskiego ze specjalizacją nauczycielską na poziomie licencjackim i magisterskim. Pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w szkole średniej, a ponadto zajmuje się tłumaczeniami dokumentów z różnych dziedzin. W swojej pracy zawsze stara się nawiązać dobry kontakt z uczniami i słuchaczami. Czas wolny lubi spędzać na różne sposoby, pośród zainteresowań znajdują się zarówno turystyka leśna i górska, jak i potyczki z przyjaciółmi w grach planszowych.